Ekonomi

FedNow, Hedera ağını kullanan platformla işbirliğini duyurdu: HBAR keskin bir şekilde yükseldi

Investing.com – ABD Merkez Bankası’nın anlık ödeme sistemi olarak geliştirilen FedNow, hizmet sağlayıcısı olarak Hedera Hashgraph ağını kullanan ödeme platformu Dropp’u bünyesine kattı.

FedNow sisteminde çalışan bir mikro ödeme platformu olan Dropp’un dahil edilmesi, Hedera’nın yerel varlığına olan talebi hızla artırdı. Haberin piyasada yayılmasının ardından HBAR bugün %15 artışla 0,066 dolara çıkarak ilk 100’ün en çok yükselen kripto varlığı oldu.

Temmuz ayında hayata geçirilen FedNow, ABD vatandaşlarının haftanın 7 günü anında para transferi yapmasına olanak sağlayan bir sistem olarak hayata geçirildi. FedNowAnlık ve 24 saat fon transferine olanak sağlayan bir platform olarak kripto para sektöründe ödemeler alanında faaliyet gösteren projeleri zorlayacak bir sistem olarak yorumlanıyor.

Son gelişmede FedNow’un Blockchain teknolojisine alternatif bir ağ olarak görülen Hashgraph teknolojisini benimseyen Hedera ağı üzerinde platformla çalışmaya başlayacak olması rekabeti yeni bir boyuta taşıyabilir.

FedNow’un entegre olduğu Dropp, HBAR ile birlikte USDC ve USD birimlerinde mikro işlemlerin yürütüldüğü bir platformdur. Kişisel kullanıcıların fon transferleri ve ödemeleri için uygun olan bu platformun FedNow kullanımının yaygınlaşmasını hızlandıracağı düşünülüyor.

Buna göre dolaylı olarak FedNow’a dayalı olan Hedera, Blockchain alternatif sistemini tanıtmak ve ağını daha da genişletmek için değerli bir fırsat yakaladı.

HBARson durum

FedNow haberleriyle günlük bazda %15’lik bir fiyat artışı kaydeden HBAR, Nisan ayı fiyat seviyesini test ederek 0,066 dolara kadar ulaştı. HBAR, Haziran ayında 0,04 dolar baz bölgesinden başlayan yukarı yönlü hareketinde, anın prestijiyle %64 değer artışı kaydetti.

Ayrıca son bir yıllık görünümde alt bölgede yatay hareket eden HBAR, bu süreçte 0,09 dolar seviyesine kadar yükseldi ancak bu seviyeyi aşamadı ve yatay hareketini sürdürdü. 2021 yılının boğa döneminde 0,57 dolara kadar yükselerek bu seviyedeki en yüksek fiyatına ulaşan altcoin, zirve seviyesinden %88,5 daha aşağı hareket ediyor.

cerkesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu