Haber

Kılıçdaroğlu: “Milletimiz İkinci Tur Derse Boyumuzu Aşarız. Bu Seçimi İkinci Turda Mutlaka Kazanacağız”

Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tipte kaldığını belirterek, “Oldu bitti diye kimse heyecanlanmasın. Seçim balkonda kazanılmaz. Şu anda veriler akmaya devam ediyor. İkinci tur diyor, başımızda… İkinci turda bu seçimi mutlaka kazanacağız… “Önümüzdeki 15 gün Türkiye için milletimizle birlikte hak, hukuk ve adaleti getirmek için mücadele edeceğiz. bu ülke. Halkımız emin olsun, mutlaka kazanacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz” dedi.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Başkanları DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal bir arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile CHP Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Vatandaşlarım. Sandığa gidip oy kullanan tüm seçmenlerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Özellikle gençlerin ve kadınların yüksek katılımı bizleri son derece mutlu etti. süreç demokratik olgunlukla devam etti.erdoğan’ın bütün iftira ve hakaretlerine rağmen beklediği oldubitti sonucunu kimse alamadı.seçim balkonda kazanılmaz.veriler şu anda akmaya devam ediyor.milletimiz ikinci cins diyorsa , bizi aşar.İkinci cinsiyette bu seçimi mutlaka kazanacağız.Bunu herkes görecek.Kesintisiz sonuçlar Erdoğan’ın toplumdan beklediği inanç oyunu olduğunu gösterdi.Toplumda değişim talebi yüzde 50’nin üzerinde Bu gerçek AK Parti’deki oy kaybını gösteriyor.Önümüzdeki 15 gün milletimizle birlikte Türkiye için bu ülkeye hak, hukuk ve adalet getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.Mutlaka kazanacağız ve demokrasiyi Türkiye’ye getireceğiz. bu ülke.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu